Arrestohet një grua ‘topless’ në ceremoninë e varrimit të Princit Philip

Mediale Vip

Arrestohet një grua ‘topless’ në ceremoninë e varrimit të Princit Philip

Më: 18 prill 2021 Në ora: 17:14
Foto

Është arrestuar një grua ‘topless’ në varrimin e Princit Philip.

Gruaja e arrestuar po protestonte ‘shpëto planetin’ ndërsa policia e kap atë para varrimit të bashkëshortit të Mbretëreshës, shkruan The Independent.

Një grua topless u kap nga policia jashtë varrimit të Princit Philip pasi protestoi me zë të lartë pas minutës së heshtjes kombëtare.

Oficerët u panë duke e çuar gruan nga Windsor Castle dhe Chapel St George, ku po bëhej varrimi i ish Dukës së Edinburgut.

Ajo vrapoi në rrugë duke bërtitur “shpëtoni planetin” pasi turma modeste filloi të duartrokiste pas heshtjes.

Ajo u hodh mbi një statujë të Mbretëreshës Victoria para se oficerët e policisë ta largonin atë nga vendi i ngjarjes në Castle Hill.

Shumë njerëz u rreshtuan në rrugët e Windsor për të shënuar vdekjen e dukës, me ata që u mblodhën u bashkuan me mbretëreshën dhe vendin në një moment soditje të qetë para se të fillonte shërbimi funerale për mbretin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat