Dakota Johnson u zgjodh për filmin e ri të Netflix

Mediale Vip

Dakota Johnson u zgjodh për filmin e ri të Netflix

Më: 20 prill 2021 Në ora: 19:42
Dakota Johnson

Dakota Johnson është caktuar të luajë në filmin e ri të Netflix, Persuasion, i cili është një përshtatje e romanit të famshëm të Jane Austen.

Regjisorja e Broadway, Carrie Cracknell, do të bëjë debutimin e saj në filmin e metrazhit të gjatë, shkruan Variety. Nuk është zbuluar ende asnjë datë publikimi.

Filmi do të përqendrohet në “Anne Elliot”, një grua kokëfortë që jeton me familjen e saj snobe në prag të falimentimit.

E pamartuar dhe 27-vjeçare, Anne rilidhet me një burrë që dikur iu deshtë ta refuzonte dhe tani përballet me një shans të dytë në dashuri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat