Ndërron jetë aktori i njohur

Mediale Vip

Ndërron jetë aktori i njohur

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 10:01
Frank Bonner

Aktori Frank Bonner, i njohur përmes rolit të Herb Tarlek në “WKRP in Cincinnati”, ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare.

Lajmin e hidhur e ka konfirmuar familja e tij për TMZ, duke thënë se aktori vdiq si rezultat i ndërlikimeve nga demenca e trupit.

Bonner u shfaq në 88 nga 90 episodet e “WKRP në Cincinnati”, të cilët u transmetuan për katër sezone nga 1978-82.

Ai drejtoi disa nga komeditë më të mëdha të kohës duke përfshirë, “Ëho’s the Boss?”, “Head of the Class” dhe “Newhart”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat