Bashkëshortja e Rooney e përlotur flet për tradhtitë e shumta

Mediale Vip

Bashkëshortja e Rooney e përlotur flet për tradhtitë e shumta

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 20:32
Wayne Rooney dhe Coleen Rooney

Coleen Rooney ka thyer heshtjen e saj ndaj skandaleve të shumta të mashtrimit të burrit Wayne, duke e cilësuar sjelljen e tij “të papranueshme”.

35-vjeçarja u martua me Wayne në 2008 dhe çifti kanë katër djem-por lidhja e tyre është prishur me disa pretendime për pabesi.

Duke iu drejtuar raporteve për Rooney, një dokumentar i Amazon Prime mbi jetën dhe karrierën e futbollistit, çifti foli hapur për ndikimin që pati tek ata.

Duke reflektuar për ngacmimet famëkeqe të Wayne me tre prostituta në 2002, Coleen tha: “Unë e dija që grupet Wayne po shoqëroheshin së bashku me alkoolin – jo të mirë. Unë e fala atë, por nuk ishte e pranueshme”.

Wayne, 35 vjeç, vuri në dukje se ai ende po vuan nga pasojat e skandalit, duke pranuar: “Njerëzit ende më shikojnë në një mënyrë tjetër. Për mua është e rëndësishme që njerëzit të më kujtojnë atë që jam dhe jo atë që kam bërë.”

Wayne dhe Coleen filluan të takoheshin në moshën 16 vjeç, por e njihnin njëri -tjetrin që kur ishin 12 vjeç kur Rooney luajti futboll kundër vëllezërve të saj në garazhet prapa shtëpisë së saj.

Ata u martuan në Itali në vitin 2008 pas gjashtë vitesh lidhje dhe kanë katër djem – Kai, 11, Klay, tetë, Kit, pesë dhe Cass, tre.

Marrëdhënia e tyre është prishur me skandale të ndryshme mashtrimi – me futbollistin që bëri titujt e mediave kombëtare kur u zbulua se kishte vizituar tre proustita si adoleshent.

Në 2004 pasi Wayne, atëherë 18 vjeç, u transferua në Manchester United, u zbulua se adoleshenti pagoi 140 £ për seks me prostitutën Charlotte Glover, 21 vjeç.

Gjithashtu u pretendua se në një bordello në Liverpool ai flinte me Gina McCarrick, atëherë 37 vjeçe, dhe gjyshen Patricia Tierney, atëherë 48 vjeçe, e cila mbante një kostum gome dhe ishte e njohur si ‘Auld Slapper’.

Coleen e shkatërruar qëndroi pranë burrit të saj, por nuk komentoi publikisht mbi pretendimet – megjithëse më vonë pranoi se kur doli skandali ajo nuk kishte fjetur ende me vetë Wayne.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat