Ylli i Ganës u arrestua për pretendimin e kërcënimit me vdekje

Mediale Vip

Ylli i Ganës u arrestua për pretendimin e kërcënimit me vdekje

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 16:11
Shatta Wale

Një nga këngëtarët më të njohur të Ganës, Shatta Wale, është arrestuar disa orë pasi tha se ishte në arrati nga frika e jetës së tij. raporton BBC.

Ai kishte postuar në Facebook se "jeta e tij është në rrezik".

Policia e akuzon atë dhe dy të tjerë për "përhapjen e informacionit të rremë" mbi një sulm të dyshuar me armë ndaj yllit reggae.

Shatta Wale është më i njohur për bashkëpunimin e tij me Beyoncé në albumin e saj Lion King, i cili zgjeroi bazën e tij të fansave në të gjithë Afrikën dhe globalisht.

Këngëtari 37-vjeçar i dancehall nuk ka komentuar akuzat kundër tij.

Në një postim në Facebook të hënën, artisti lidhi kërcënimet për jetën e tij me një "pastor të rremë" i cili kishte bërë një profeci në një stacion radio lokale se ai do të vritej.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat