Taylor Swift pritet të dalë në gjyq

Mediale Vip

Taylor Swift pritet të dalë në gjyq

Më: 10 dhjetor 2021 Në ora: 20:49
Taylor Swift

Këngëtarja e njohur, Taylor Swift do të përballet me gjyq nën akuzat se ka vjedhur tekstin e këngës “Shake It Off” nga një këngë tjetër.

Një gjykatëse amerikane ka refuzuar kërkesën e Swift-it për ta pushuar çështjen, duke thënë se një juri mund të zbulojë se kënga e saj e vitin 2014, është e kopjuar nga një këngë e grupit të vajzave 3LW, të vitit 2001, Playas Gon’ Play.

Të dy këngët shfaqin variacione të frazave “lojtarët do të luajnë” dhe “urrejtësit do të urrejnë”.

Gjykatësi e kishte refuzuar më parë çështjen, duke thënë se teksti ishte shumë “banal” për t’u mbrojtur nga e drejta e autorit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat