Modelja nga Holanda e dashuruar me Shqipërinë: Kam dëgjuar për herë të parë këngën e Noizy-t

Mediale Vip

Modelja nga Holanda e dashuruar me Shqipërinë: Kam dëgjuar për herë të parë këngën e Noizy-t

Më: 20 janar 2022 Në ora: 23:04
Lily Gnimavo

Lily Gnimavo është një modelje nga Holanda, e cila prej më shumë se 9 muajsh ka zgjedhur që karrierën e saj ta zhvillojë në vendin tonë.

E gjitha për shkak të “dashurisë” për vendin, gjuhën dhe muzikën tonë. Në një intervistë për emisionin “Ditë e Re” në ekranin e RTV Ora, Gnimavo ka treguar si është njohur me vendin tonë.

“E njoha Shqipërinë nëpërmjet muzikës shqiptare dhe klipeve që shihja në youtube. U fiksova me gjuhën. Kënga e parë që kam dëgjuar ishte e Noizyt dhe Encës, “Bow Doën” dhe Young Zerkën.

U fiksova me muzikën shqip. Është gjuhë interesante. Gjatë karantinës nisa kurse të gjuhës shqipe në Amsterdam“, tha modelja në rrëfimin e saj.

Por sigurisht që është ndalur edhe në pikat më të “nxehta” duke thënë edhe një mendim për djemtë shqiptarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat