Ndërron jetë fituesi i “Emmy”

Mediale Vip

Ndërron jetë fituesi i “Emmy”

Më: 22 janar 2022 Në ora: 10:27
Louie Anderson

Louie Anderson ka vdekur nga komplikimet nga kanceri, e konfirmoi përfaqësuesi i tij, Glenn Schwartz, për “ET” në një deklaratë të premten. Ai ishte 68 vjeç.

Schwartz i thotë “ET” se Anderson vdiq “në mënyrë të qetë” të premten në mëngjes në Las Vegas, Nevada.

Anderson është më i njohur për rolin e tij si Maurice në “Coming to America” dhe “Coming to America 2”, si dhe rolin e Christine Baskets në serialin “Baskets”, i cili i dha atij një çmim  “Emmy”.

Anderson pati gjithashtu role në filmat “Search Party”, “Young Sheldon”, “Touched by an Angel”, “Chicago Hope” dhe “Grace Under Fire”, si dhe një film të paharrueshëm në filmin hit të vitit 1986 “Ferris Bueller’s Day Off”.

Ai është gjithashtu autori i librave më të shitur Dear Dad — Letters From a Adult Child, Goodbye Jumbo… Hello Cruel World, The F Word, How to Survive Your Family, dhe Hey Mami.

Në fillim të kësaj jave, Anderson u shtrua në spital ndërsa po trajtohej për kancerin e gjakut.

Anderson është përballur me kushte të shumta shëndetësore në të kaluarën, duke përfshirë një operacion në zemër në vitin 2003.

Anderson u lind dhe u rrit në Saint Paul, Minesota dhe është më i vogli nga 11 fëmijë në familje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat