Korab Racaj emër që premton shumë në skenen muzikore

Mediale Vip

Korab Racaj emër që premton shumë në skenen muzikore

Më: 20 qershor 2022 Në ora: 16:01
Korab Racaj

Skenes muzikore në Kosovë qdo ditë e me shum po i bashkohen talent te rinj, e njeri nga ta është edhe Korab Racaj i cili sapo ka lansuar këngen e tij të parë “NASHT” e cila që në lansimin e saj lë të kuptohet që do jete hit i kësaj vere në zhanrin Hip Hop.

Racaj që është vetëm 17 vjec ka mbaruar shkollën e mesme të ulet në shkollën e muzikës ‘Prenk Jakova’, kurse me muzikë ka filluar të merrët që nga mosha 7 vjeqare.

Korabit i urojm suksese të pafund në zhanrin muzikor me shpresë që emri i tij në nje te ardhme të afert të jetë me i kërkuari në top listën muzikore.

Këngën ‘Nasht’ mund ta gjeni në youtube dhe në linkun e më poshtëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat