Policia e Kosovës arreston Don Xhonin

Mediale Vip

Policia e Kosovës arreston Don Xhonin

Më: 27 qershor 2022 Në ora: 17:05
Don Xhoni

Gazeta merr vesh se është arrestuar reperi i njohur Xhonatan Isufi, i njohur me nofkën Don Xhoni.

Atij i është gjetur një revole  e tipit Zastava dhe disa fishek.

Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

Sipas policisë arrestimi i tij është bërë në rrugën “Tahir Zajmi” në Prishtinë pas një kontrolli në makinën e tij.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:15.

Policia i ka konfiskuar:

·     Një revole të tipit Zastava, kalibër 7.65 mm, si dhe,

·     Gjashtë copë fishek, kalibër 7.65 mm.

I dyshuari, sipas policisë është shoqëruar në stacionin policor, për tu proceduar më tej, konform rekomandimeve të prokurorit të shtetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat