Tentoi t’i prishte dasmën, gjykata merr vendimin për ish-bashkëshortin e këngëtares së njohur

Mediale Vip

Tentoi t’i prishte dasmën, gjykata merr vendimin për ish-bashkëshortin e këngëtares së njohur

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 10:08
Ish-bashkëshorti i Britney Spears, Jason Alexander

Ish-bashkëshorti i Britney Spears, Jason Alexander, do të qëndrojë në burg pasi u përpoq të prishte dasmën e ikonës së popit me Sam Asghari. Vendimi u mor gjatë një seance paraprake të hënën.

Avokati i Aleksandrit argumentoi se akuza për ndjekje penale kundër klientit të tij duhet të zvogëlohet pasi ai ka bërë diçka të padëmshme dhe se nuk kishte prova të mjaftueshme që Aleksandri ishte aty për të dëmtuar Britney-n.

Gjykatësi, megjithatë, nuk u pajtua dhe vendosi ta mbajë në burg për tre akuza për të qenit në prononën e dikujt tjetër pa leje, vandalizëm dhe sulm ndaj personit. Ai mbetet pas hekurave në vend të garancisë prej 100 mijë dollarësh.

Aleksandri fillimisht u akuzua për përndjekje, por ankesa u ndryshua të premten me një dënim të mëparshëm për ‘dhunë në familje’. Aleksandri, i cili u paraqit në gjykatë të hënën, deklaroi se ishte i pafajshëm për të gjitha akuzat dhe mohoi pretendimin për përmirësimin special.

Nëse shpallet fajtor ai mund të përballet me deri në pesë vjet burg.

Disa orë para dasmës së Spears, Alexander hyri në shtëpinë e këngëtares, duke anashkaluar sigurimin dhe stafin.Ai transmetoi drejtpërdrejt incidentin në Instagram teksa pas disa minutash policia bëri të mundur arrestimin e tij.

Menjëherë pas kësaj, Spears iu dha një urdhër ndalimi ndaj ish-it të saj dhe pushoi ekipin e saj të sigurisë. Aleksandri kishte “shkelur vazhdimisht” pronën e Spears dhe dyshohet se ishte i armatosur me thikë kur ai hyri në shtëpi në ditën e dasmës së saj. Aleksandri ka pasur disa probleme me ligjin në vitet e fundit.

Në dhjetor 2021, ai u arrestua për shkelje të urdhrit të mbrojtjes dhe përndjekje të një gruaje të paidentifikuar. Ai u deklarua fajtor për akuzat më 4 janar dhe u dënua me gati një vit shërbim prove.

Aleksandri u arrestua më parë në janar 2021 për drejtim të automjetit nën ndikimin e alkoolit dhe më pas përsëri atë gusht për thyerjen e protokolleve të sigurisë në një aeroport.

Asghari është burri i tretë i Spears. Ajo ishte gjithashtu e martuar me Kevin Federline, me të cilin ka djemtë Sean Preston, 16 vjeç dhe Jayden James, 15 vjeç.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat