Vajza 11-vjeçare mbi “Jet-Ski”/ Mediat kritika çiftit Beckham: Të papërgjegjshëm, rrezikojnë burg

Mediale Vip

Vajza 11-vjeçare mbi “Jet-Ski”/ Mediat kritika çiftit Beckham: Të papërgjegjshëm, rrezikojnë burg

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 08:53
Foto ilustrim

Duke u përplasur mes valëve në një jet-ski, Harper Beckham po shijonte qartë pushimet e saj luksoze në Florida.

Fotot ekskluzive tregojnë 11-vjeçaren në kontrollet e makinës së fuqishme në ishullin Key Biscayne, ku ajo dhe familja e saj po pushonin në bordin e jahtit të tyre prej 5 milionë paundsh. Por gëzimi i saj mund t’i sjellë prindërit e saj David dhe Victoria një gjobë, apo edhe 12 muaj burg, pasi u zbulua se ligjet e shtetit ndalojnë këdo nën 14 vjeç të ngasin një jet-ski.

Harper, e cila kishte veshur një jelek shpëtimi të zi, shoqërohej nga një grua e panjohur më e madhe se ajo. Në atë kohë, prindërit e saj ishin në jahtin e tyre – të quajtur Seven, sipas numrit të fanellës së futbollistit në Angli – duke shijuar pije me djalin e tyre Romeo, 19 vjeç. Pak më vonë, i njëjti jet-ski u përmbys me katër persona në bord.

Një linjë shpëtimi duhej të hidhej nga jahti për t’i ndihmuar ata t’i kthenin nga deti, ndërsa Davidi dhe Victoria të shqetësuar shikonin. Kuptohet që Harper nuk ishte në kontroll në atë kohë.

Mbrëmë, një agjenci lokale për mbrojtjen e ujit e quajti çiftin ‘të pamatur’ për lejimin e vajzës së tyre të vogël të drejtonte jet-ski.

Një zëdhënës i Komisionit për Ruajtjen e Peshkut dhe Kafshëve të Egra në Florida tha: “Është e pamatur të lejosh me vetëdije një fëmijë të mitur të ngasë një jet-ski në një rrugë ujore publike”. “Është shumë e thjeshtë – ligji e ndalon.

Baret e rërës janë të zënë me varkë dhe notarë dhe siguria e tyre është qëllimi ynë numër një. Nëse një nga oficerët tanë do të dallonte atë që dukej si një fëmijë i mitur që drejtonte një mjet lundrues, do të flitej me të, ashtu si prindërit ose kujdestari i tyre nëse do të ishin afër dhe në dijeni të aktivitetit.’

Një burim i afërt me Beckhams tha se Harper dhe vëllezërit e motrat e saj kishin qenë nëpër varka gjatë gjithë jetës së tyre dhe e hodhi poshtë incidentin.

“Situata ishte shumë e menaxhuar, David dhe Victoria janë njerëz shumë të përgjegjshëm,” thanë ata. Muajin e kaluar, Harper u pa duke drejtuar një tjetër jet-ski në rivierën franceze, ku ligji i lejon të rinjtë të hipin në anije.

Beckhams tani kanë përfunduar pushimet e tyre dhe po jetojnë në Florida, ku skuadra e futbollit e Davidit, Inter Miami po luan në ligën amerikane të futbollit.

Të premten në mbrëmje, familja – së bashku me djalin e tyre më të vogël Cruz, 17 vjeç – morën pjesë në hapjen e restorantit Gekko, i cili është në pronësi të mikut të tyre David Grutman.

Beckhams së fundmi janë rikthyer në Miami pas një pushimi luksoz njëmujor nëpër Evropë. Ata e kaluan verën në një jaht prej 22 milionë funtesh, duke u ndalur në Sardenjë, Kroaci, Saint Tropez dhe Bregun e Amalfit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat