Tentoi t’ia ndalonte dasmën, dënohet ish-bashkëshorti i Britney Spears

Mediale Vip

Tentoi t’ia ndalonte dasmën, dënohet ish-bashkëshorti i Britney Spears

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 11:59
Britney Spears, Jason Alexander

Bashkëshorti i parë i Britney Spears është dënuar për shkelje dhe bateri pasi u shfaq pa paralajmërim në dasmën e këngëtares amerikane në qershor.

Jason Alexander, 40-vjeçar, pranoi akuzat. Një gjykatës e dënoi atë me 64 ditë – kohën që ai ka vuajtur tashmë.

Ai ishte kapur nga sigurimi pasi tentoi të prishte dasmën e Spears dhe partnerit të saj prej kohësh, Sam Asghari.

Alexander u martua me yllin e muzikës pop në vitin 2004. Por kjo ishte anuluar brenda 55 orëve.

Spears, 40, dhe Asghari, 28, u martuan në një ceremoni private në shtëpinë e saj në Ventura County të Kalifornisë më 9 qershor.

Ai pretendoi se Spears e kishte ftuar atë, duke thënë: “Ajo është gruaja ime e parë, gruaja ime e vetme”.

Ceremonia vazhdoi pavarësisht trazirave, ku morën pjesë yje duke përfshirë Madonna, Paris Hilton, Selena Gomez, Drew Barrymore, Ansel Elgort dhe will.i.am.

Në nëntor, këngëtarja u lirua nga konservatori prej 13 vjetësh, nën të cilin babai i saj Jamie kontrollonte shumë aspekte të jetës së saj.

Babai, nëna dhe motra e saj thuhet se nuk ishin në dasmë pasi marrëdhëniet u prishën për shkak të marrëveshjes dhe betejës ligjore të Spears. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat