Erdhi himni për Prishtinën nga Besim Bunjaku dhe Gazmend Mehmeti

Mediale Vip

Erdhi himni për Prishtinën nga Besim Bunjaku dhe Gazmend Mehmeti

Nga: M.L. Më: 28 shtator 2022 Në ora: 22:05
Besim Bunjaku

Një himn për Prishtinën sapo ka ardhur nga dy artistët Besim Bunjaku dhe Gazmend Mehmeti.

Kënga quhet "Sa shumë të dua Prishtinë" dhe i dedikohet tifozërisë së flaktë të skuadrës së kryeqytetit, por edhe Prishtinës së bukur të sportit, të trofeve, dashurisë nga i madh e i vogël për këtë qytet. Aktori i njohur Shkëlqim Bunjaku i cili është regjisori i klipit fantastik, i cili ka publikuar në rrjetin e tij social këtë video ka shkruar kështu:

"E di që është ma e pakta kjo që kemi ba për ty. Ti meriton shumë ma shumë. Se ti je ajo që na rrite me shumë dashuri e ndjenja që i kemi lanë në memoriet e kujtimeve të kafeneve dhe rrugëve tua. Dashurinë që kemi për ty nuk mundemi me tregu me një kangë. Jemi të vegjël para teje.

Por ja që pas gjithe atyre sakrificave u munduam ta bëjmë ty këtë dhuratë.

E falendëroj vëllaun tim Besim A. Bunjakun për këtë tekst dhe kangë që ja dha Prishtinës dhe që e kënduan kaq bukur me ideatorin dhe këngëtarin tjeter, shokun tim të jetës Gazmend Mehmetin që nuk më la asnjëher vetëm. Një falenderim i veçantë shkon për Video Art dhe te gjithë ekipin punues.

Që nga aktorët që gjetën kohen e tyre deri tek ata që e ndihmhuan Video - klipin financiarisht. Me falni nëse ju kam mundu gjatë xhirmeve por ja që Prishtina jonë e meriton këtë djersë dhe DASHURI.Sa shumë të dua Prishtinë!" Ne ju ftojmë ta klikoni në linkun më poshtë dhe do ta bëni edhe ju hitin tuaj./BS

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat