Orlando Bloom viziton Zelenskyn në Kiev

Mediale Vip

Orlando Bloom viziton Zelenskyn në Kiev

Më: 28 mars 2023 Në ora: 10:36
Aktori amerikan Orlando Bloom- Volodymyr Zelensky

Aktori amerikan Orlando Bloom ka vizituar një shkollë në Ukraninë.

Aktori ka publikuar video të kësaj vizite në rrjetet sociale.

“Si prind, nuk mund ta imagjinoj ta lë fëmijën tim në shkollë ndërsa jetojmë në një zonë lufte”, shkroi Bloom.

Ai theksoi se arsimi për fëmijët ukrainas është “kthyer përmbys”.

Bloom takoi gjithashtu presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky gjatë vizitës së tij. Ata folën për të ardhmen e vendit dhe çfarë mund të bëhet për të ndihmuar fëmijët ukrainas.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat