Taylor Swift e Harry Styles dominojnë në ‘iHeartRadio Music Awards 2023’

Mediale Vip

Taylor Swift e Harry Styles dominojnë në ‘iHeartRadio Music Awards 2023’

Më: 28 mars 2023 Në ora: 10:37
Taylor Swift e Harry Styles

Taylor Swift dhe Harry Styles kanë dominuar në ‘iHeartRadio Music Awards 2023’.

Ylli i “Shake It Off” mori pesë çmime ndërsa këngëtarja britanike fitoi katër çmime.

Lista e plotë e fituesve:

Kënga e Vitit: Anti-Hero – Taylor Swift

Artisti i Vitit: Harry Styles

Dyshja/Grupi më i mirë i Vitit: Imagine Dragons

Bashkëpunimi më i mirë: Unholy – Sam Smith dhe Kim Petras

Artisti më i mirë i ri pop: Jax

Kënga Country e Vitit: She Had Me At Heads Carolina – Cole Swindell

Artisti i Vitit në vend: Morgan Wallen

Artisti më i mirë i New Country: Cody Johnson

Afrobeats Artisti i Vitit: Tems dhe Wizkid

Kënga Hip-Hop e Vitit: Wait for U – Future ft Drake dhe Tems

Artisti Hip-Hop i Vitit: Drake

Artisti më i mirë i ri i Hip-Hop: GloRilla dhe Latto

Kënga R&B e Vitit: I Hate U – SZA

Artisti R&B i Vitit: SZA

Artisti më i mirë i ri R&B: Muni Long

Kënga Alternative e Vitit: Enemy – Imagine Dragons

Artisti Alternativ i Vitit: Red Hot Chili Peppers

Artisti më i mirë alternativ i ri: Giovannie and the Hired Guns

Kënga Rock e Vitit: Black Summer – Red Hot Chili Peppers

Rock Artisti i Vitit: Papa Roach

Dance Song of the Year: I’m Good – David Guetta dhe Bebe Rexha

Artistja e Vitit në kërcim: Anabel Englund

Kënga Latine Pop/Reggaeton e Vitit: MAMIII – Becky G dhe Karol G

Artisti i Vitit Pop/Reggaeton Latin: Bad Bunny

Kënga Rajonale Meksikane e Vitit: Cómo Te Olvido – La Arrolladora Banda El Limón de René Camacho

Artisti Rajonal Meksikan i Vitit: Grupo Firme

Artisti më i mirë latin: Kali Uchis

Teksti më i mirë: Anti-Hero – Taylor Swift

Videoja më e mirë muzikore: Yet To Come – BTS

Ushtria më e mirë e tifozëve: BTSArmy – BTS

Çmimi Social Star: Jvke

Fotografi i preferuar i turneut: Lloyd Wakefield për Harry Styles

TikTok Bop i Vitit: Bejeweled – Taylor Swift

Dokumentari më i mirë: Selena Gomez: My Mind & Me – Selena Gomez

Stili i preferuar i turneut: Harry Styles

Vendbanimi i preferuar: Love On Tour – Harry Styles

Përdorimi i preferuar i një kampioni: Jashtë mostrës së Woods në pyetje…? – Taylor Swift

Tour of the Year: Music of the Spheres Tour World – Coldplay

Çmimi Titanium më i luajtur: Doja Cat

Çmimi Inovator: Taylor Swift

Çmimi i ikonës: Pink.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat