Vdes legjenda e aktrimit

Mediale Vip

Vdes legjenda e aktrimit

Më: 30 maj 2023 Në ora: 11:59
Peter Simonischek

Ka ndërruar jetë legjenda e aktrimit, Peter Simonischek.

Ai vdiq pas një sëmundjeje të shkurtër dhe të rëndë.

Lajmin e bëri të ditur miku i tij, Peter Gillmayr në Facebook.

Aktori i ndjerë ishte 76 vjeçar.

I lindur në Graz, ai la pas gruan e tij, aktoren Brigitte Karner  dhe djemtë e tij Kaspar Simonischek , Benedikt Simonischek dhe Max Simonischek.

Kjo e fundit vjen nga martesa e parë e Simonischek me aktoren zvicerane Charlotte Schwab.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat