Ky 28 Nëntor sjell edhe një këngë të re patriotike - Bota Sot
Ky 28 Nëntor sjell edhe një këngë të re patriotike

Mediale Vip

E enjte, 15 nëntor 2018

Ky 28 Nëntor sjell edhe një këngë të re patriotike

Më: 28 nëntor 2017 Në ora: 13:11
Shaqir Cërvadiku dhe Asim Gashi

Këngëtari i muzikës popullore, folklorike, Shaqir Cërvadiku, ka sjellur në treg projektin e tij më të ri, që përkon pikërisht me festën e 28 Nëntorit.

Kësaj radhe ky projekt i këngëtarit të njohur vie në bashkëpunim me performuesin e këngëve patriotike po ashtu Asim Gashin.

Kënga quhet ‘’Plisi’’ dhe vjen me tekst të Milaim Islamit ndërsa muzika është përpunuar nga Kushtrim Gashi.

Për më shumë dëgjojeni këngën e publikuar nga Shaqir Cërvadiku si dhe Asim Gashi, projekt ky që vie kësaj here i shoqëruar dhe me videoklip të pamjeve mahnitëse me ngjyra kuq e zi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test