Vjen sonte në Tiranë, këngëtares Emeli Sande i vjedhin 300 mijë paund - Bota Sot
Vjen sonte në Tiranë, këngëtares Emeli Sande i vjedhin 300 mijë paund

Mediale Vip

E martë, 20 nëntor 2018

Vjen sonte në Tiranë, këngëtares Emeli Sande i vjedhin 300 mijë paund

Më: 29 nëntor 2017 Në ora: 13:05
Emeli Sande

Këngëtares britanike me famë botërore Emeli Sande, që sonte do të jetë në Tiranë, i kanë vjedhur 300 mijë paund nga llogaria bankare. Sipas mediave britanike, këngëtarja dhe ish-bashkëshorti i saj ranë pre e një skeme të vjedhjes online. Por, fatmirësisht çështja u zgjidh dhe autoritetet britanike në Londër zbuluan autorin e dyshuar, që është Rasad Salam.

Ngjarja ka ndodhur para disa ditësh,njofton tv.klan,  por është zbuluar sot nga mediat. Ish-bashkëshorti i këngëtares, Adam Gouraguine u vu në shënjestër të hajdutëve, të cilët përdorën të dhënat personale të llogarisë bankare të tij   dhe transferuan 300 mijë Paund. Gouraguine vuri re lëvizjen e dyshimtë të parave dhe kontaktoi menjëherë me bankën.

Autoritetet u vunë në lëvizje dhe zbuluan skemën mashtruese, duke ndaluar vjedhjen e parave. Këngëtarja Emeli Sande dhe ish-bashkëshorti i saj janë ndarë përpara një viti, por ende kanë një llogari të përbashkët bankare. Sot u zhvillua seanca gjyqësore ndaj autorit të dyshuar, ku u zbulua se ai kishte vjedhur në total 10 llogari bankare përmes skemave mashtruese. Emeli Sande sonte do të vijë në Tiranë ku do të performojë në aktivitetin e organizuar nga Qeveria dhe Bashkia Tiranë për “Natën e Bardhë”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test