Estrada me fjalë prekëse pas vdekjes së Rexhep Çelikut - Bota Sot
Estrada me fjalë prekëse pas vdekjes së Rexhep Çelikut

Mediale Vip

E premte, 19 tetor 2018

Estrada me fjalë prekëse pas vdekjes së Rexhep Çelikut

Më: 12 janar 2018 Në ora: 23:54
Arkiv

Gjatë ditës së sotme, u bë e ditur se valltari i njohur shqiptar, Rexhep Çeliku u nda nga jeta.

Vdekja e papritur e tij, ka tronditur gjithë opinionin, ndërsa telegrame ngushëllimi kanë ardhë nga të gjitha anët.

Me fjalë prekëse, mjeshtrin e valles shqipe e kujtojnë edhe disa prej këngëtarëve të njohur të cilët e vlerësojnë punën e tij të bërë gjithë këto vite.

Artiola Toska, Aurela Gaçe, Eli Fara, Bleona Qereti, Rozana Radi, janë disa prej emrave që kanë shkruar mesazhe ngushëllimi drejtuar familjes Çeliku.

Artistët e cilësuan të ndjerin si pasuri dhe nder i kombit, padyshim edhe mjeshtër i valles shqipe duke numëruar 32.000 role.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test