Rrëfehet Gili: Ja për kënd i shtyp ndjenjat... - Bota Sot
Rrëfehet Gili: Ja për kënd i shtyp ndjenjat...

Mediale Vip

E martë, 16 tetor 2018

Rrëfehet Gili: Ja për kënd i shtyp ndjenjat...

DAFINA XHEMAJ Nga DAFINA XHEMAJ Më 9 shkurt 2018 Në ora: 12:36
Fefzije Berani – Gili

Një ndër emrat më të shquar në skenën muzikore i cili vazhdimisht diçka të re krijon edhe pranë opusit tejet të gjerë muzikor që e posedonë, së bashku me mbështetjen e madhe të bashkëshortit të saj, dhe publikut besnik të cilin e fitoi përmes këngëve të paharruara që më shumë se 2 dekada e gjysmë, është ajo këngëtarja me të cilën u rritën shumë gjenerata, Fefzije Berani – Gili. Në këtë intervistë dhënë ekskluzivisht revistës “Kosovarja”, na ka rrëfyer për shumë gjëra si për planet në muzikë, në jetën private dhe për të ardhmen e saj.

“Kosovarja”: Gili fillimisht, na thoni se çka konsideroni si sukses të viti 2017?

Fefzije Berani – Gili: Diplomimi i Redonit dhe regjistrimi në universitetin Shefilld në Selanik. Në profesion kam lanësuar dy këngë të reja dhe një potpuri në kuadër të programeve festive.

“Kosovarja”: A ju kanë ecur planet për këtë vit që po shkon pas ashtu siç edhe i keni planifikuar?

Fefzije Berani – Gili: Kryesisht po. Edhe pse nuk planifikojë ja lë kohës, por mirë me ka shkuar viti që po lëmë pas.

Lajmin e plotë mund ta lexoni të Kosovarja duke klikuar KETU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test