Dua Lipa do të performojë në Lollapalooza - Bota Sot
Dua Lipa do të performojë në Lollapalooza

Mediale Vip

E shtunë, 17 nëntor 2018

Dua Lipa do të performojë në Lollapalooza

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 18:08
Dua Lipa

Pas suksesit të këngës së saj të fundit, këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, “godet” sërish.

Këngëtarja do të jetë pjesë e një prej festivaleve më të mëdha të muzikës në botë, Lollapalooza, i cili do të organizohet në Paris.

Festivali gjigand, Lollapalooza, i cili mbledh artistët më të famshëm të tregut muzikor dhe jo vetëm, do të mbahet më 21 e 22 korrik 2018.

Përveç Dua Lipës në këtë festival do të performojnë edhe artistë si: Travis Scott, Kaled, Gorillaz, French Montana, Bastille etj.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test