BKR ne Berlinale, suksesi i radhës i Blerina Kllokoqit - Bota Sot
BKR ne Berlinale, suksesi i radhës i Blerina Kllokoqit

Mediale Vip

E martë, 16 tetor 2018

BKR ne Berlinale, suksesi i radhës i Blerina Kllokoqit

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 22:13
Blerina Kllokoqi

Arti në Kosovë ka filluar të vlerësohet edhe nga jashtë.

Kjo se, aktorët nga Kosova, Andi dhe Florist Bajgora do të prezantohen në festivalin “Berlinale”.

Dyshja atje do të prezantohen me “Kijem Holanda”, i cili është i nominuar në kategorinë “Shorts/Generation 14 plus”.

Kurse, së bashku me ta në premierën e filmit të tyre, më 18 shkurt do të marrë pjesë edhe dizenjatoria Blerina Kllokoqi Rugova.

Ndryshe edhe vetë aktorët do të paraqiten me veshje të BKR.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test