Ku ia vendosi nëna Ritës ‘Syrin e kaltër’ për mësysh në Brit Awards - Bota Sot
Ku ia vendosi nëna Ritës ‘Syrin e kaltër’ për mësysh në Brit Awards

Mediale Vip

Ku ia vendosi nëna Ritës ‘Syrin e kaltër’ për mësysh në Brit Awards

Më: 22 shkurt 2018 Në ora: 12:00
Rita Ora

Ditë me parë ku Kosova shënoi dhe festoi ditën e pavarësisë në 10 vjet shtet, e pranishme ishte edhe këngëtarja me famë botërore Rita Ora, ku vërtetë siç edhe e tha ajo e ‘kalli’ Prishtinën më pranin dhe atmosferën nën ritmin e këngëve të saj, dhe surpriza më e bukur ishte edhe vallja e Rugovës.

Nuk kishte si të mos ishte e pranishme edhe në këtë mbrëmje të ‘Brit Awards’.

Rita në tapetin e kuq shkëlqe, ishte e veshur me një fustan të bardhe glamuroz, ajo thjesht ishte e mahnitshme. Aty ishin të pranishëm artistë me emra të mëdhenj ndër ta ishte edhe Rita ku shndriste me pamjen e saj. Këngëtarja u komentua për fustanin, grimin, aksesorët, performancat, por një detaj ka shpëtuar pa u vënë re.

Nga shumë aksesorë në duar, gishta, vesh, kishte të shumtë edhe në qaf, por u keni vënë re ‘Syrin e kaltër’ dhe ky është një besim popullor që ekziston në shumë kultura. E ky simbol thuhet se të mbron nga shumë të këqija.

E këtë pa dyshim ja ka propozuar nëna që ta mbaj që të mos e zë syri I keq të artën Rita.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat