Burri e tradhtoi pasi ishte “tepër e mërzitshme” - Bota Sot
Burri e tradhtoi pasi ishte “tepër e mërzitshme”

Mediale Vip

Burri e tradhtoi pasi ishte “tepër e mërzitshme”

Më: 11 mars 2018 Në ora: 18:09
Ylli italian Ornella Muti (63), emri i vërtetë i së cilës është Francesca Romana Rivelli, në skenën e madhe të filmit debutoi si 15-vjeçare në filmin “La moglie piu bella”.

Filmat e Ornella Muti shpesh kanë shkaktuar reagime të ndryshme. Pafajësia dhe sekspili i zjarrtë ishin kombinim, me të cilat ajo entuziazmonte, por edhe shkaktonte konfuzitet te publiku.

Ylli italian Ornella Muti (63), emri i vërtetë i së cilës është Francesca Romana Rivelli, në skenën e madhe të filmit debutoi si 15-vjeçare në filmin “La moglie piu bella”.

Bukuria e saj u vërejt shumë shpejt nga producentët, të cilët e transformuan nga një vajzë të zakonshme në një divë të vërtetë të filmit.

Ajo u paraqit në shumë filma, dhe në vitin 1980 u paraqit edhe në filmin e parë në gjuhën angleze, si princesha Aura në spektaklin fantastik britanik “Flash Gordon”, derisa në filmat amerikan shquhet për “Oscar”, “Love And Money” dhe “Once Upon A Crime”.

Ajo u martua dy herë dhe ka tre fëmijë, prej të cilëve më e vjetra është vajza Naike Rivelli (43), dhe shpesh ishte renditur si njëra ndër femrat më të bukura në botë, transmeton KosovaPress.

Pas dështimit të martesës së parë me aktorin Alessio Orano, aktorja Ornella Muti nisi aferën me producentin Marco Ferrari, por pas kësaj u njoh me Federico Facchinetti, me të cilin pati dy fëmijë,  djalin Andreo dhe vajzën Carolina.

Facchinetti u bë menaxher i saj, por çifti nisi të ketë gjithnjë e më shumë probleme. Ai kishte deklaruar se bashkëshortja e tij është e mërzitshme, si në krevat, po ashtu edhe në biseda. Aktorja shumë shpejt bëri kërkesë për divorc, pas dyshimeve për tradhti nga ana e bashkëshortit të saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test