Rolling Stones po i rikthehen skenës me plot befasi - Bota Sot
Rolling Stones po i rikthehen skenës me plot befasi

Mediale Vip

Rolling Stones po i rikthehen skenës me plot befasi

Më: 12 mars 2018 Në ora: 12:00
Rolling Stones

Një nga rok bendet më të njohura britanike, Rolling Stones, ka planifikuar që në agjenden e tyre të turneut të radhës të kenë vizitë edhe në qytetin e Anglisë qendrore, Coventry.

Këtë e ka bërë të ditur vet rok bendi legjendar britanik Rolling Stones, ku theksohet se në këtë verë do të performohet në Arenën Ricoh

Arena Ricoh e cila gjendet në Coventry posedon 32,609 ulëse spektatorësh.

Rolling Stones ka të planifikuar edhe koncerte të tjera për muajin maj dhe qershor, dy të cilat do realizohen në Londër e po ashtu të tjerat në Mançester, Edinburg dhe Cardiff.

Ata gjithashtu do të bëjnë ndalesa edhe në Dublin, Berlin, Marsejë, Stuttgart, Pragë dhe Varshavë.

Pjesa e dytë e turneut ”No Filter” të Rolling Stones, do të argëtojë fansat me hitet si ”Paint It Black” dhe ”Brown Sugar” si dhe këngë të tjera të cilat frontmeni Mick Jagger, i ka quajtur surpriza

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test