Ngacmimet seksuale, falimenton kompania e Weinstein - Bota Sot
Ngacmimet seksuale, falimenton kompania e Weinstein

Mediale Vip

E premte, 19 tetor 2018

Ngacmimet seksuale, falimenton kompania e Weinstein

Më: 20 mars 2018 Në ora: 16:34
Harvey Weinstei

Kompania Weinstein ka deklaruar zyrtarisht falimentimin.

Kompania e themeluar nga Harvey dhe Bob Weinstein, muajt e fundit ka nisur negociatat për shitjen tek investitorë të ndryshëm.

Në një deklaratë, kompania njoftoi se ka hequr klauzolat e konfidencialitetit për personat të cilët kanë hedhur akuza për ngacmime seksuale.

“Kishim shpresuar për të arritur një zgjidhje gjyqësore, Bordi është i kënaqur që ka një plan që do të maksimizojë vlerën e aseteve dhë për të ruajtur sa më shumë vende pune, e gjithashtu për të sjellë drejtësi për viktimat,” tha Robert Weinstein , themelues i kompanisë së bashku me vëllain e tij.

Në deklaratë gjithashtu theksohet: “Askush nuk duhet të ketë frikë të flasë, ose të detyrohet të heshtë. Kompania falenderon individët e guximshëm të cilët kanë folur. Zërat tuaj kanë inspiruar një lëvizje ndryshimi për vendin dhe mbarë botën”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test