Këngëtarja shqiptare mundohet të shkruajë anglisht, por gabon… - Bota Sot
Këngëtarja shqiptare mundohet të shkruajë anglisht, por gabon…

Mediale Vip

E shtunë, 20 tetor 2018

Këngëtarja shqiptare mundohet të shkruajë anglisht, por gabon…

Më: 16 maj 2018 Në ora: 15:38
Samanta Karavella

Ndodh shpesh që figura të ndryshme të showbizz-it shqiptar preferojnë t’i shkruajnë citimet e fotove në gjuhën angleze, por ka shumë raste kur ata bëjnë gabime gjatë shkrimit.

Rasti i fundit është i këngëtares Samanta Karavella, e cila në një postim në “Instastory” i ka ndodhur të shkruaj gabim ditën e javës. Ky mund të ketë qenë një gabim shpejtësie, por duket se këngëtarja nuk e ka kuptuar akoma se diçka nuk shkon në atë që ka shkruar mbi foto, edhe pse ka më shumë se 19 orë që e ka postuar.

Siç shihet dhe nga postimi i këngëtares, ajo ka dashur të shkruaj “e martë” në anglisht, por nga Tuesday e ka shkruar Tuesady. Kujtojmë se vetë Samanta ka studiuar për spanjisht dhe është njohëse e mirë e kësaj gjuhe, por mesa duket çalon në anglisht.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test