E forta Pranverë! - Bota Sot
E forta Pranverë!

Mediale Vip

E martë, 23 tetor 2018

E forta Pranverë!

Nga: K.G. Më: 17 maj 2018 Në ora: 12:42
Pranvera Sylejmani

Nuk ndalet, nuk ndalet dhe nuk ndalet! Pranvera Sylejmani, kryetare e Shoqatës së Artisteve Figurativ “Zef Kolombi” në Ferizaj, po ashtu drejtor Artistik në “Mural Fest” dhe punon në Institutin Arkeologjik të Kosovës në Prishtinë.  

Image

Ajo i grah punës profesionale, nuk përton të përgjigjet në asnjë pyetje, as të jep sugjerime e as këshilla profesionale për koleget e saja piktore. Gjatë këtyre ditëve në qytetin e Ferizajt, u organizua Festivali i Muraleve.

Image

“Hapja e ekspozitës të fotografit z. Hazir Reka dhe mbyllja e Festivalit te Muraleve”, shkruan Pranvera. Me një fjalë, kur merren të gjitha angazhimet e saja në tërësi të aktiviteteve të botës së artit, pa dyshim se mund të quhet: E forta Pranverë!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test