Dukesha e Sussex-it: Jam krenare që jam feministe - Bota Sot
Dukesha e Sussex-it: Jam krenare që jam feministe

Mediale Vip

E martë, 16 tetor 2018

Dukesha e Sussex-it: Jam krenare që jam feministe

Më: 21 maj 2018 Në ora: 15:43
Prince Harry dhe Meghan Markle

Meghan Markle tregoi shkurtimisht se si e sheh rolin e ri të saj si Dukeshë e Sussex-it në një biografi të publikuar në ueb-faqen e Mbretërisë britanike.

Ish-aktorja amerikane u martua me princin britanik, Harry, të shtunën.

Në biografi thuhet se Markle do të përqendrohet në çështjet sociale.

"Jam krenare që jam grua dhe feministe", citohet të ketë thënë Markle.

Biografia nuk e përmend rolin e saj prej shtatë vjetësh si Rachel Zane në dramën televizive amerikane "Suits".

Princi Harry dhe bashkëshortja e tij u emëruan Duka dhe Dukesha e Sussex-it pasi u martuan të shtunën në Kishën St.George.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test