Elena nga “100 Vitrinat” mahnitëse edhe pas 17 vitesh - Bota Sot
Elena nga “100 Vitrinat” mahnitëse edhe pas 17 vitesh

Mediale Vip

E mërkurë, 17 tetor 2018

Elena nga “100 Vitrinat” mahnitëse edhe pas 17 vitesh

Më: 27 maj 2018 Në ora: 15:11
Serena Bonanno

Aktorja e njohur italiane e cila i dha jetë rolit të Elena Novelli Ferrit, në serialin shumëvjeçar “Cento Vetrine” apo “100 Vitrinat” edhe pse ishte pjesë e serialit vetëm në sezonin e parë ajo mbeti gjatë në kujtesën e audiencës.

Në rolin e saj si “Elena” humbi jetën në një aksident komunikacioni por, zemra e saj vazhdonte të punonte në trupin e motrës së saj. Emri i vërtetë i Elenës është Serena Bonanno, e cila u lind në Romë të Italisë. Edhe pse aktorja tani është 39-vjeçare, vitet nuk kanë lënë gjurmë te aktorja.

 Ajo përveç aktrimit ka studiuar edhe për piano dhe këndim. Kujtojmë se seriali “100 Vitrinat” është realizuar prej vitit 2001 deri në vitin 2003. 

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test