Urim Bajramaj sjell një super projekt me këngë dasmash - Bota Sot
Urim Bajramaj sjell një super projekt me këngë dasmash

Mediale Vip

E martë, 16 tetor 2018

Urim Bajramaj sjell një super projekt me këngë dasmash

Maksim Gjokaj Nga Maksim Gjokaj Më 13 korrik 2018 Në ora: 16:27
Urim Bajramaj

Ai është një këngëtar mjaft i kërkuar dhe me një zë vërtetëë të bukur sidomos kur luhet muzika live është i pranishëm. Po flasim për Urim Bajramaj ku mënsojë se sapo ka lansuar një album me këngë dasmash të 2018-s e ku ka zgjedhur disa bashkëpunëtorë të zotë, e ku inçizimi është bërë te Rec Studio Pro Music, orkestrim nga Enver Ibrahimi e në Solo sint është Jeton Ismaili, me saksofon dhe klarinet është Ekrem Kryeziu e violinë Gjengiz Veshall. Albumi është vërtetë mjaft i bukur dhe fotot mësojmë se janë të realizuara nga Meriton Sylaj. Urimi është vetëm 25 vjeç dhe e ka shpirtin plot art e muzikë, por ka nisur të këndojë që kur ka qenë fëmijë, ndërsa është mjaft i ngarkuar në sezonin e dasmave që sapo ka nisur e gjithmnonë i pranishëm në mbrëmjet live në Diasporë ku edhe jeton por është me origjinë nga komuna e Suharekës.BS

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test