Me këto fjalë e kujton Elvana Gjata, Aretha Franklin: Mbretëreshë e muzikës! - Bota Sot
Me këto fjalë e kujton Elvana Gjata, Aretha Franklin: Mbretëreshë e muzikës!

Mediale Vip

E diel, 18 nëntor 2018

Me këto fjalë e kujton Elvana Gjata, Aretha Franklin: Mbretëreshë e muzikës!

Më: 17 gusht 2018 Në ora: 08:30
Elvana Gjata

Pas një sëmundje të rëndë, mbretëresha e muzikës ‘soul’, Aretha Franklin, ndërroi jetë në moshën 76 vjeçare dhe lajmi u bë i ditur edhe nga familjarët e këngëtares përmes rrjeteve sociale.

Vdekja e saj i ka prekur të gjithë artistët e estradë posaqërisht ata që u rritën me muzikën e saj.

Është kjo këngëtarja nga Shqipëria, Elvana Gjata e cila ka publikuar një video në Instagram ku shpreh ngushëllime për vdekjen e Franklin.

“U prehsh në paqe mbretëreshë e shpirtit. Muzika dhe dashuria jote do jetoj gjithmonë me neve. Faleminderit që ke nda dhuratën më të madhe të të gjitha kohërave. Respekt”, ka shkruar ajo.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test