Selena flet sërish për transplanit e veshkës - Bota Sot
Selena flet sërish për transplanit e veshkës

Mediale Vip

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Selena flet sërish për transplanit e veshkës

Më: 18 gusht 2018 Në ora: 22:52
Selena Gomez

Selena Gomez ka folur për transplantin e veshkave gjatë WE Day.

Këngëtarja 26-vjeçare doli në skenë gjatë ngjarjes vjetore e cila u zhvillua në prill por u transmetua në televizion të premten mbrëma.

Gjatë shfaqjes, Selena ndihmoi në prezantimin e tetëvjeçarit, Nellie Mainor, i cili vuan nga një sëmundje e rrallë e veshkave.

‘Ashtu siç ndoshta disa prej jush e dinë, unë kisha një transplantim të veshkave këtë vit dhe kaq shumë njerëz nga mbarë bota më kanë ofruar mbështetje. Të tjerë më treguan se si historia ime i bëri të kenë guxim dhe ndihmuan shumë njerëz të tjerë të dhurojnë veshka. Ata më kujtuan sa më fat jam që kam një platformë ku mund t’i tregojë historitë e mija dhe të marrë mbështetje’, tha Selena.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test