Lista e fituesve në MTV VMA 2018 - Bota Sot
Lista e fituesve në MTV VMA 2018

Mediale Vip

Lista e fituesve në MTV VMA 2018

Më: 21 gusht 2018 Në ora: 12:19
Rita Ora

Yjet e muzikës u mblodhën në Radio City Hall të Nju Jorkut të hënën për MTV Video Music Awards.

Rita Ora fitoi çmimin për kategorinë “Best Dance” në ceremoninë e çmimeve MTV VMAs, me këngën “Lonely Together” në bashkëpunim me Avicii.

Camila Cabello mori nderimet më të mëdha të natës – artisti i vitit dhe videoja e vitit.

Cardi B kishte nominimet më të mëdha. Jennifer Lopez fitoi çmimin për arritjen e jetës gjatë natës së madhe: çmimin Michael Jackson Vanguard .

Nicki Minaj fitoi çmimin e parë të shfaqjes për videon më të mirë hip-hop për “Chun Li”.

Ja lista juaj e plotë e fituesve.

Video e vitit

“Havana,” Camila Cabello.

Artisti i vitit

Camila Cabello

Regjia më e mire

“This is America,” Childish Gambino

Regjia më e mirë artistike

“APES**T,” The Carters

Kënga e verës

“I Like It,” Cardi B, Bad Bunny and J Balvin

Bashkëpunimi më i mirë

“Dinero,” Jennifer Lopez, DJ Khaled and Cardi B

Kinematografia më e mire

“APES**T,” The Carters

Koreografia më e mire

“This is America,” Childish Gambino

Efektet më të mira vizuale

“All the Stars,” Kendrick Lamar feat. SZA

Editimi më i mire

“Lemon,” N.E.R.D. feat. Rihanna

Videoja me vallzimin më të mire

“Lonely Together,” Avicii feat. Rita Ora

Artisti i ri më i mirë

Cardi B

Videoja latime më e mirë

“Mi Gente,” J. Balvin

Kënga e vitit

“rockstar” feat. 21 Savage, Post Malone

Videoja më e mirë POP

“No Tears Left to Cry,” Ariana Grande

Videoja më e mirë HIP-HOP

“Chun Li,” Nicki Minaj

Artisti “PUSH” i vitit

Hayley Kiyoko

Michael Jackson Vanguard Award

Jennifer Lopez

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...