Si reagoi Mbretëresha pasi mësoi lajmin e shtatzënisë së Meghan - Bota Sot
Si reagoi Mbretëresha pasi mësoi lajmin e shtatzënisë së Meghan

Mediale Vip

Si reagoi Mbretëresha pasi mësoi lajmin e shtatzënisë së Meghan

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 08:42
Princ Harry dhe Meghan Markle

Faqja zyrtare e Pallatit Mbretëror postoi foton e çiftit duke njoftuar se Meghan është në pritjen e fëmijës së parë.

“Duka dhe Dukesha e Sussex-it janë shumë të lumtur të lajmërojnë se Dukesha e Sussex-it është në pritje të fëmijës, në Pranverën e 2019-ës” – shkruhej në lajmërimin zyrtar. Çifti mbretëror e vlerëson shumë mbështetjen dhe urimet që kanë marrë nga njerëzit në të gjithë botën, që nga dasma e tyre në maj e derisa e ndanë edhe lajmin e shtatzënisë me të gjithë botën.

Ndërkohë, nëna e Meghan Markle, Doria Ragland reagoi gjithashtu publikisht pasi mësoi lajmin se vajza e saj është në pritje të ëembël: “Shumë e lumtur për këtë lajm të bukur dhe shumë e lumtur për nipin/mbesën tim/e të parë.”

Sipas Pallatit Mbretëror dhe Mbretëresha Elisabeth, ishte treguar shumë entuziaste dhe nuk i kishte përmbajtur dot emocionet. Mbretëresha Elizabeth ishte ajo që e përjetoi më shumë lajmin, madje menjëherë ka shpërthyer në lot, thonë mediat britanike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...