Selma Blair diagnostikohet me sklerozë të shumëfishtë - Bota Sot
Selma Blair diagnostikohet me sklerozë të shumëfishtë

Mediale Vip

Selma Blair diagnostikohet me sklerozë të shumëfishtë

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 11:04
Selma Blair

Selma Blair ka zbuluar se ajo është diagnostikuar me sklerozë të shumëfishtë.

Aktorja 46-vjeçare hyri në Instagram të shtunën për të folur mbi aftësitë e saj të kufizuara.

‘Kam sklerozë të shumëfishtë’, ka shkruar Selma.

‘Unë jam në një përkeqësim. Me ndihmën e Zotit dhe mirëkuptimin e regjisorëve në Netflix, unë kam një punë. Një punë të mrekullueshme. Jam me aftësi të kufizuara. Unë ndonjëherë rrezohem, kujtesa ime është e errët’.

Selma zbuloi se ajo fillimisht u diagnostikua gjatë muajit gusht. Skleroza e shumëfishtë është një sëmundje e paparashikueshme, shpesh e paaftë e sistemit nervor që prish rrjedhën e informacionit brenda trurit.

‘Ju nuk mund të merrni ndihmë nëse nuk kërkoni’, vazhdoi ajo.

‘Unë dua që jeta ime të jetë e plotë në njëfarë mënyre. Dua që të luaj përsëri me djalin tim’.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat