Këngëtari i njohur vjedh këngën - duhet të paguajë 44 milionë dollarë - Bota Sot
Këngëtari i njohur vjedh këngën - duhet të paguajë 44 milionë dollarë

Mediale Vip

Këngëtari i njohur vjedh këngën - duhet të paguajë 44 milionë dollarë

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 23:46
Daniel Marino

Një gjykatë amerikane vendosi në favor të akuzës së kompozitorit Daniel Marino pasi raportoi se kënga e Usher "Bad Girl" ishte plagjiaturë e këngës së tij "Club Girl".

Daniel Marino me vendim të gjykatës do t’i paguhen 44 milionë dollarë dëmshpërblim, transmeton Rolling Stone.

Daniel i tha gjykatës se në vitin 2001 dhe 2002 punoi në një këngë të quajtur "Club Girl", dhe se ai vetë prodhoi tërë këngën. Kënga më vonë u quajt "Bad Girl" dhe ishte pjesë e albumit "Confessions", i cili u lansua në vitin 2004.

"Confessions" ishte një nga albumet më të shitura të Usher dhe mori statusin e diamantit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...