Anita flet për herë të parë rreth betejës së nënës së saj me kancerin - Bota Sot
Anita flet për herë të parë rreth betejës së nënës së saj me kancerin

Mediale Vip

Anita flet për herë të parë rreth betejës së nënës së saj me kancerin

Më: 26 tetor 2018 Në ora: 10:42
Anita Haradinaj

Anita Haradinaj ka treguar një histori të veçantë jetësore që ka të bëjë me nënën e saj.

Ajo këtë rrëfim e ka bërë në një ngjarje të organizuar nga Albana Osmani, nismëtarja e iniciativës bamirëse “Ti je një luledielli”.

Moderatorja tregoi se si nëna e saj humbi betejën me sëmundjen e kancerit si dhe mbështetjen që ua jep të gjitha grave që luftojnë me këtë sëmundje.

“Nuk mund të jap një mesazh të qartë rreth kancerit, e thashë unë e kam humbur mamin tim nga kanceri, prandaj nuk besoj tek lufta sepse më shumë është punë fati, sesa punë i të ndenjurit gati. Kam pas një mami jashtëzakonisht të mirë, të fortë, grua të civilizuar, të emancipuar. I rrinte vetes gati, por e ka humbur betejën, betejën për herë të dytë, sepse të parën e fitoi, por sëmundja e mposhti”, tha ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...