28 Nëntori bashkon Ramën dhe Metën - Bota Sot
28 Nëntori bashkon Ramën dhe Metën

Shqipëria

28 Nëntori bashkon Ramën dhe Metën

Më: 28 nëntor 2018 Në ora: 10:24
Presidenti i Republikës Ilir Meta, kryeministri Edi Rama

Me rastin e 28 nëntorit, në qytetin e Vlorës është zhvilluar një ceremoni e veçantë për ngritjen e flamurit kombëtar.

Në këtë ceremoni merrnin pjesë Presidenti i Republikës Ilir Meta, kryeministri Edi Rama, kreu i Kuvendit Gramoz Ruci si dhe personalitete të tjera të politikës.

Presidenti Meta dhe kryeministri Rama zhvilluan homazhe dhe vendosen kurora me lule në monumentin e pavarësisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...