Grevë edhe në QKMF-në në Mitrovicë - Bota Sot
Grevë edhe në QKMF-në në Mitrovicë

Mitrovica

Grevë edhe në QKMF-në në Mitrovicë

Më: 27 dhjetor 2018 Në ora: 13:59
Greve ne QKMF ne Mitrovice

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Mitrovicë po e vazhdon grevën.

Këtë e ka konfirmuar edhe mjeku, Selman Ajvazi.

“Jemi grevë e kemi zbatuar urdhër in e sindikatës për shëndetësi greva ka vazhduar edhe për 48 orë”, tha Selman Ajvazi për Kallxo.

Sipas tij, për momentin vetëm emergjenca është duke funksionuar dhe do të trajtohen vetëm rastet emergjente.

“Vetëm sot janë trajtuar 20 raste në urgjencë të mjekësisë familjare”, tha Ajvazi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...