Në Mitrovicë përurohet parkingu nëntokësor - Bota Sot
Në Mitrovicë përurohet parkingu nëntokësor

Mitrovica

Në Mitrovicë përurohet parkingu nëntokësor

Më: 6 janar 2019 Në ora: 13:19
Në Mitrovicë përurohet parkingu nëntokësor

Sot në Mitrovicë është  përuruar parkingu nëntokësor, i cili është ndëtuar sipas standardeve evopiane.

Në këtë ceremoni ishin të pranishëm kryetari i komunës, Agim Bahtiri, nënkryetari i komunës, Faruk Mujka, zv. ministri i Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Gjergj Beka, zv. ministri i Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Sami Zeka, drejtorë të drejtorive komunale dhe zyrtarë tjerë komunal.

Kryetari Bahtiri tha se ndihet i nderuar dhe i privilegjuar që është në inaugurimin e një parkingu nëntokësor me standarde evropiane dhe moderne, i cili ka qenë mjaft i nevojshëm për qytetin tonë.

Ai i ftoi të gjithë qytetarët që të shfrytëzojnë këtë parking nëntokësor, i cili ofron jo vetëm çmime të lira por njëkohësisht standarde dhe siguri për veturat e tyre.

Ky parking nëntokësor është ndërtuar në bazë të standardeve evropiane, i cili posedon kamera, ndriçim dhe siguri maksimale, si dhe ofron mundësi për parkim të afro 50 veturave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...