Afër Mitrovicës nafta kushton 88 centë - Bota Sot
Afër Mitrovicës nafta kushton 88 centë

Mitrovica

Afër Mitrovicës nafta kushton 88 centë

Më: 21 janar 2019 Në ora: 08:22
Foto ilustrim

Mediat kanë zbuluar se në veri të Mitrovicës të banuar me shumicë serbe një litër naftë kushton 0.88 cent.

Ekipi i Drejtësia në Kosovë, ka pyetur shitësit në pompa të derivateve për çmimin e naftës ne Zubin Potok. 

“Ka euro-disel dhe kushton 88 cent. Ja ku e ke në shishe dhe mund ta shikosh. Naftën e marrim nga jugu”, thotë shitësi i pompës së derivateve. 

Në jug të Mitrovicës, nafta kushton deri në 1 euro e 18 cent, e që sipas shitësit të pompës së derivateve, konsumator janë shqiptar të jugut dhe serb të veriut. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...