AAK del nga koalicioni me AKR-në në Mitrovicë - Bota Sot
AAK del nga koalicioni me AKR-në në Mitrovicë

Mitrovica

AAK del nga koalicioni me AKR-në në Mitrovicë

Më: 4 shkurt 2019 Në ora: 13:17
AAK-AKR

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka vendosur të ndërpresë koalicionin me Aleancën Kosova e Re (AKR) në komunën e Mitrovicës.

Në një komunikatë për media thuhet, se pas tentimeve të shumta për të harmonizuar qëndrimet dhe programin e AAK-së në këtë Komunë, është vlerësuar se AKR ka mungesë të theksuar të vullnetit për bashkëpunim. 

“Zhvillimet e javëve të fundit në Mitrovicë kanë qenë vendimtare në marrjen e këtij vendimi. AAK mbetet e përkushtuar për qeverisje të mirë si në nivel qendror po ashtu edhe në atë lokal”, përfundon komunikata. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...