Safet Kamberi zgjidhet kryesues i Kuvendit Komunal të Mitrovicës - Bota Sot
Safet Kamberi zgjidhet kryesues i Kuvendit Komunal të Mitrovicës

Mitrovica

Safet Kamberi zgjidhet kryesues i Kuvendit Komunal të Mitrovicës

Më: 13 shkurt 2019 Në ora: 11:19
Në seancën e sotme të KK të Mitrovicës

Në seancën e sotme të KK të Mitrovicës, Safet Kamberi nga LDK është zgjedhur për kryesues të Kuvendit Komunal me 19 vota për dhe 13 kundër.

Ai me këtë rast është zotuar se do të bashkëpunojë me të gjithë për të punuar për çështje që kanë të bëjnë për qytetarët dhe të mirën e komunës.

“Ju garantoj bashkëpunim të mirë të gjithëve. Do të jemi unikë në të gjitha çështjet që do të parashtrohen, duke shpresuar në sukses të përbashkët”, ka thënë Kamberi.

Ndryshe, KK i Mitrovicës aktualisht ka 32 këshilltarë nga gjithsej 35 sa kanë qenë gjithsej, pasi tre prej tyre kanë dhënë dorëheqje më herët, ndërkohë që nuk është bërë zëvendësimi i tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...