Në Mitrovicë mbyllen bizneset të cilat punojnë edhe të dielën - Bota Sot
Në Mitrovicë mbyllen bizneset të cilat punojnë edhe të dielën

Mitrovica

Në Mitrovicë mbyllen bizneset të cilat punojnë edhe të dielën

Më: 24 shkurt 2019 Në ora: 19:11
Mitrovicë

Në Mitrovicë janë mbyllur disa biznese të cilat punojnë të dielën.

Drejtoria e Inspeksionit në këtë komunë gjatë ditës sotme ka kryer kontrolle inspektuese sipas detyrës zyrtare në disa subjekte afariste dhe tek lojërat e fatit në rajonin e qytetit të Mitrovicës.

Sipas kësaj Drejtorie qëllimi i këtyre inspektimeve ka të bëjë me respektimin e orarit të punës nga ato subjekte afariste të cilat zhvillojnë veprimtaritë e tyre edhe gjatë ditës së diele.

“Gjatë këtij aksioni janë mbyllur gjithsej 20 biznese, 2 mega markete të mëdha, dhe 2 lojëra të fatit ka bërë të ditur drejtori i Inspeksionit, Hysni Ahmeti”.

“Drejtori i Inspeksionit, Hysni Ahmeti, tha se gjatë këtij aksioni nuk ka pasur ndonjë problem dhe lokalet janë mbyllur menjëherë, pasi që janë njoftuar me kohë se do të ndodh një gjë  e tillë”.

“Me këtë rast Drejtoria e Inspeksionit kanë marrë masa konform ligjeve në fuqi dhe kanë ndaluar zhvillimin e veprimtarive të këtyre subjekteve”, shkruhet në komunikatën e dërguar nga kjo Drejtori.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...