Mitrovicasi bie nga 11 metra në vendin e punës, Inspektorati i Punës shtrinë autoritetin në veri - Bota Sot
Mitrovicasi bie nga 11 metra në vendin e punës, Inspektorati i Punës shtrinë autoritetin në veri

Mitrovica

Mitrovicasi bie nga 11 metra në vendin e punës, Inspektorati i Punës shtrinë autoritetin në veri

Më: 8 mars 2019 Në ora: 23:02
Pamje nga vendi i ngjarjes

Sot në mesditë ka ndodhur një aksident në vendin e punës në Mitrovicën e veriut, ku është lënduar një shqiptar nga pjesa jugore e qytetit derisa po punonte atje.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 12:00 në sheshin “Car Llazar”, në vend-punishten e investitorit “RAD 028” me pronar Radule Steviq, ku Veriu.info i ka siguruar fotot e vendit të aksidentit.

Media mëson se i aksidentuari që pësoj lëndime trupore është 54 vjeçari S. Beqiri nga fshati Zhabar i Mitrovicës.

“Inspektori i Punës i Ministrisë së Punës që vepron në rajonin e Mitrovicës ka dalë në vendin e ngjarjes, duke e shtrirë autoritetin edhe në këtë pjesë problematike të Kosovës, por që nuk ka arritur të kontaktoj me subejtin juridik P.P “RAD 028 me pronar Radule Steviq, pasi qe ky subjekt – pronari nuk është lajmëruar as në stacionin e Policisë së Kosovës në Komunën e Mitrovices së Veriut”, bën të ditur burimi i Veriu.info.

Siç mësohet shkaku i lëndimit në punë është rënia e punëtorit shqiptar nga lartësia prej 11 metra, ku investitori nuk i ka ndërmarrë masat mbrojtëse në vendin e punës, duke mos vendosur skelete në punishten të cilën ka qenë duke punuar i lënduari.

Gjatë inspektimit Inspektorati i Punës të Ministrisë së Punës ka qenë në bashkëpunim me Policinë e Kosovës të Stacionit të Veriut, ku prezent ishin policët Zh. K. dhe N. I.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...