Me def, këngë e valle te ura e Ibrit për ta bashkuar Mitrovicën, KFOR-i italian të befasuar - Bota Sot
Me def, këngë e valle te ura e Ibrit për ta bashkuar Mitrovicën, KFOR-i italian të befasuar

Mitrovica

Me def, këngë e valle te ura e Ibrit për ta bashkuar Mitrovicën, KFOR-i italian të befasuar

Më: 13 prill 2019 Në ora: 23:09
Pamje nga vendi i ngjarjes

Disa gra nga një shoqatë që kishin organizuar një ekskurzion në Mitrovicë, kanë bërë një veprim paksa të pazakontë.

Ato, kanë nisur këngë e valle të shoqëruar me def tek ura e Ibrit në Mitrovicë.

Ky veprim ka nxitur kuriozitetin edhe të KFOR’it italian, të cilët me telefonat e tyre celular kanë filluar të incizojnë këtë skenë.

Gratë dëgjohen duke kënduar se Mitrovica është e Kosovës dhe ajo do të bashkohet. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...