Veseli: Vizitat në familjet e heronjve të kombit janë momente frymëzimi - Bota Sot
Veseli: Vizitat në familjet e heronjve të kombit janë momente frymëzimi

Mitrovica

Veseli: Vizitat në familjet e heronjve të kombit janë momente frymëzimi

Nga: Z.B Më: 21 prill 2019 Në ora: 15:20
Foto nga takimi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot ka vizituar familjen e dëshmorit të kombit, Driton Veliu, në Mitrovicë, përcjell “Bota sot”.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, ku ka shkruar se, vizitat në familjet e heronjve të kombit janë momente frymëzimi që të vazhdojmë pa u ndalur në rrugën e fuqizimit të shtetit tonë

Postimi i plotë:

Sot isha në Mitrovicë dhe vizitova familjen e Driton Veliut, dëshmor i kombit dhe bashkëluftëtar i dëshmorit Artim Jashari. Vizitat në familjet e heronjve të kombit janë momente frymëzimi që të vazhdojmë pa u ndalur në rrugën e fuqizimit të shtetit tonë, dhe ndërtimin e të ardhmes së sigurtë për gjeneratat e reja.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...