Foto nga shembja e një hoteli në Mitrovicë, dyshohet se një person është zënë nga gërmadhat - Bota Sot
Foto nga shembja e një hoteli në Mitrovicë, dyshohet se një person është zënë nga gërmadhat

Mitrovica

Foto nga shembja e një hoteli në Mitrovicë, dyshohet se një person është zënë nga gërmadhat

Më: 22 prill 2019 Në ora: 18:05
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një pjesë e ish hotel Adriatikut në Mitrovicë është shembur para pak mintuash.

Nga ky incident dyshohet që gërmadhat kanë zënë një person.

Ndaj kësaj situate ka reaguar edhe kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, i cili ka kërkuar nga organet e sigurisë që të japin maksimumin për shpëtimin e tij, dhe po ashtu ka kërkuar nga kompanitë ndërtimore që posedojnë makineri adekuate të dalin urgjentisht në vendin e ngjarjes për heqjen e gërmadhave.

Bahtiri ka shprehur keqardhje që nuk gjendet në Mitrovicë po tek familja jashtë Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...